INDICADORS GENT GRAN




TOTAL REGISTRAT




NOVES INCORPORACIONS


Indicador: Taxa cobertura poblacional 2019. Total amb més de 65
Resultat:13.02 amb un poblaciķ acumulada de N=586
DefiniciķEficācia en arribar a poblaciķ igual o més gran de 65 anys
CālculQuocient entre el nombre d"usuaris i la poblaciķ igual o més gran de 65 anys (%)
Font:Elaboraciķ prōpia anual amb el total de persones actives ( 2 anys sense cap activitat = Baixa) i IDESCAT 2017
Indicador: Taxa cobertura poblacional 2019. Dones amb més de 65.
Resultat:15.88 amb un poblaciķ acumulada de N=406
DefiniciķEficācia en arribar a la poblaciķ dones igual o més gran de 65 anys
CālculQuocient entre el nombre d"usuaris i la poblaciķ dones igual o més gran de 65 anys (en %)
Font:Elaboraciķ prōpia anual amb el total de persones actives ( 2 anys sense cap activitat = Baixa) i IDESCAT 2017
Indicador: Taxa cobertura poblacional 2019.Homes amb més de 65.
Resultat:9.25 amb un poblaciķ acumulada de N=180
DefiniciķEficācia en arribar a la poblaciķ honmes igual o més gran de 65 anys
CālculQuocient entre el nombre d"usuaris i la poblaciķ homes igual o més gran de 65 anys (en %)
Font:Elaboraciķ prōpia anual amb el total de persones actives ( 2 anys sense cap activitat = Baixa ) i IDESCAT 2017





Taula 1. 2019. Activitats amb inscripcions (Data activitat descendent)

CODI LLOC EXECUCIĶ NOM ACTIVITAT TOTAL INSCRITS NOMBRE DE PLACES EDAT MITJANA GRUP HOMES DONES Data Inici Data Fi
696PREPARA LA TEVA SORTIDA O DESPLAĮAMENT21065.51106-05-201906-06-2019
693IMATGES PER RECORDAR71465.295223-04-201931-05-2019
731EXERCITA LA MENT131469.855804-04-201912-04-2019
734DESPERTAR AMB UN SOMRIURE31565.671213-03-201928-03-2019
695FES TRĀMITS PER INTERNET110600111-03-201911-04-2019
692PREPARA LA TEVA SORTIDA O DESPLAĮAMENT814702604-03-201904-04-2019
729Esplai gent gran Buenos AiresCONVIDATS KARAOKE espectadors_es2910070.132627-02-201931-12-1969
727Esplai gent gran Buenos AiresKARAOKE-artistes61565.831527-02-201931-12-1969
691COMUNICA'T PER LA XARXA131469.087619-02-201929-03-2019
690INICIACIĶ A LA INFORMĀTICA121468.6721004-02-201928-02-2019
694INICIACIĶ A LA INFORMĀTICA71075.861604-02-201928-02-2019
614Sala gran. Esplai Buenos AiresSMARTPHONES 2019. 1Ē sessiķ.24187081625-01-201907-02-2019
653TALLER PRACTICA MANUALITATS 132068.2301315-01-201931-07-2019
571CONNECTA'T A LA XARXA - CANCELˇLAT31259.671210-12-201821-12-2018
652TALLER LECTOESCRIPTURA BĀSICA131274.0801315-11-201822-06-2019
570Sala informātica Buenos AiresFES TRĀMITS PER INTERNET (10)111067.455615-11-201821-12-2018
662Rādio MartorellGrup rādio i gent gran4870.252212-11-201831-07-2019
648Nau 2 recintr firal Ca n'OliveresXXXII Aniversari Esplais Municipals de la Gent Gran88119874.41246411-11-201831-12-1969
633ACTIVA'T161570.8831308-11-201814-12-2018
670Escola Mercč RodoredaLectura sense edat. Mercč Rodoreda12720107-11-201830-06-2018
656Pta. 1 Esplai Buenos AiresJOVES 2.0, avis i āvies savis131070.8511206-11-201822-12-2018
683Llar d'infants Torretes. Escoleta dels avis i les āvies172064.2461106-11-201801-05-2019
677IMATGES PER RECORDAR61076.51505-11-201813-12-2018
569IMATGES PER A RECORDAR10491005-11-201813-12-2018
623Sala informātica. Esplai La VilaImatges per recordar (12)101063.73705-11-201813-12-2018
654Escola Juan Ramķn JiménezLectura sense edat. Juan Ramķn Jiménez12740105-11-201801-07-2019
663UGGAVOLUNTARIAT per i per a la gent gran122066.254804-11-201831-12-1969
655Escola Juan Ramķn JiménezLectura sense edat. Juan Ramķn Jiménez12720126-10-201801-07-2019
649Esplai La VilaEns posem Guap@s. Residčncia ANOIA - Esplai - Altres17208171017-10-201819-12-2018
650Residčncia St. Joan de Déu de MartorellExhibiciķ de petanca1115817416-10-201831-12-1969
661Residčncia St. Joan de Déu de MartorellEns posem guap@s. Residčncia St. Joan de Déu61586.330615-10-201820-12-2018
618Davant Centre CulturalTrobada de ball amb la gent gran, pa, sucre i vi... 5040069.38104004-10-201831-12-1969
619Davant Centre CulturalGrup de preparaciķ Pa, sucre i vi...320762104-10-201831-12-1969
658Llar d'infants Torretes. Llar d'infants pont d'EstelsEscoleta dels avis i les āvies16670103-10-201831-03-2018
681Mercé RodoredaLectura sense edat. Mercé Rodoreda2463.51103-10-201830-06-2019
638Sala de Jocs Taula planta baixa. La VilaTaller: Dones grans, dones sanes, dones sāvies. 164575.1901602-10-201831-12-1969
568Sala informātica. Esplai Buenos AiresCOMUNICA'T per la Xarxa (12)6064.671502-10-201814-11-2018
637Ana, pa i pastes i CropepasTrobada Taula Comunitāria Gent Gran. Ana, Pa i pastes + Cropepas. (Mercat Munici212721102-10-201831-12-1969
624Comunica't per la xarxa71071.143402-10-201814-11-2018
643BALL en LINIA "INICIACIĶ"434070.6553801-10-201820-06-2019
645BALL en LÍNIA "AVANĮAT"214071.5751601-10-201820-06-2019
567Sala d'informātica. Esplai de Buenos AiresINICIA'T A LA INFORMĀTICA151469.8751001-10-201825-10-2018
507Despertar amb un somriure (Cicle salut i gent gran 2018)121574.2501226-09-201831-12-1969
617Plata 1. Esplai de Buenos AiresBalls de salķ. 212170.161506-09-201831-07-2019
625Sala gran Esplai LA VILAMusicoterāpia111577.0901104-09-201831-07-2019
577Esplai Gent Gran Buenos Aires. Musical: Tutti Frutti; Jubilats i pensionistes del Centre Dual d'Esparreguera. 1100631010-06-201831-12-1969
563El ProgrésCLOENDA SETMANA PER A L'ENVELLIMENT ACTIU I LA GENT GRAN10339074.51277608-06-201808-06-2018
399Auditori. Esplai de Buenos Aires.PRĀCTICA DE TEATRE71570.714308-06-201801-07-2019
594Auditori Joan Cererols. Centre CulturalCINEMA: "Vuelta a casa de mi madre"810067.631707-06-201807-06-2018
600Sala conferčncies. Esplai de Buenos AiresTaller GESTIĶ D'EMOCIONS82575.750807-06-201807-06-2018
592Pista exterior El ProgrésTrobada Grups de ball. Gent Gran7415070.95126206-06-201806-06-2018
564Esplai de La Vila.Dones grans, dones sanes, dones sāvies73575.860706-06-201831-12-1969
599Sala de conferčncies. Esplai de Buenos AiresTaller GESTIĶ D'EMOCIONS132573.2321105-06-201805-06-2018
590Sala conferčncies. Esplai Gent Gran Buenos AiresTaller: Gestiķ de les emocions62077.50605-06-201805-06-2018
597Residčncia St. Joan de Déu de MartorellTaller ENTRENA122579.924805-06-201825-07-2018
549Sala de conferčncies. Esplai de Buenos AiresJornada Voluntariat.83067.253505-06-201805-06-2018
598Vestíbul Ajuntament (Pl. de La Vila). Taller d'abraįades142075.8601404-06-201804-06-2018
541Auditori Joan Cererols. Centre CulturalPresentaciķ programa setmana gent gran 20181412083.9331131-05-201831-05-2018
508Aula d'informātica Esplai La VilaCONNECTA'T A LA XARXA10569.73714-05-201829-05-2018
540Esplanada Centre CulturalFiraJove - Grup manualitats i dibuix. 71277.430712-05-201814-05-2018
469Sala informātica Esplai Buenos AiresCONNECTA'T A LA XARXA8866.884407-05-201818-05-2018
504Sala Conferčncies 1Ē planta. Esplai Buenos AiresDespertar amb un somriure (Cicle salut i gent gran 2018)111568.5511010-04-201826-04-2018
487Aula informātica. Esplai La Vila. LaVila. RETOC FOTOGRĀFIC I PRESENTACIONS DIGITALS71070.294304-04-201810-05-2018
466Sala informātica. Esplai Buenos AiresRETOC FOTOGRĀFIC I PRESENTACIONS DIGITALS141469.217704-04-201810-05-2018
506Sala Esplai La Vila.Alimenta el teu benestar ( Cicle salut i gent gran 2018 )141574.0721204-04-201831-12-1969
468Aula d'informātica. Esplai de Buenos AiresINCORPORA INTERNET AL TEU DIA A DIA10770.47303-04-201827-04-2018
490Aula informātica Esplai La VilaLa Vila. INCORPORA INTERNET AL TEU DIA A DIA101070.17303-04-201827-04-2018
518Sala de conferčncies. Esplai de Buenos AiresXerrada cicle Salut: Salut i apoderament de les dones grans.111570.8201113-03-201831-12-1969
536Sala Muxart Centre Cultural 2a. planta. Assaig QUADRILLA72067.861610-03-201831-12-1969
532Auditori. Esplai de Buenos Aires.Ball amb música en Viu. Primer diumenge de cada mes2180730204-03-201804-12-2018
465Aula informātica. Esplai de Buenos AiresCREA I DISSENYA DOCUMENTS DE TEXT151471.851020-02-201823-03-2018
392Aula informātica Esplai La VilaCREA I DISSENYA DOCUMENTS DE TEXT101072.57320-02-201824-03-2018
391Aula informātica. Esplai La VilaINICIA'T A LA INFORMĀTICA111070.552919-02-201823-03-2018
464Aula d'informātica. Esplai de Buenos AiresINICIA'T A LA INFORMĀTICA231469.6561719-02-201822-03-2018
524Unitat Gent Gran ActivaTrobada lectura sense edat. Seguiment44761312-02-201831-12-1969
525Unitat Gent Gran ActivaGRUP RĀDIO GENT GRAN3672.671210-02-201831-12-1969
503Sala Conferčncies. 1Ē planta Esplai Buenos Aires-Dolor + Vida (Cicle salut-gent gran 2018)131567.6911207-02-201807-03-2018
492Aula informātica. Esplai La Vila. Exercita la ment (Cicle salut i gent gran 2018)101073.301025-01-201831-12-1969
501Sala polivalent. Esplai La VilaLa Vila. MOU LA MENT222073.5502211-01-201801-07-2019
530Llar Les Torretes. Escoleta dels avis i les āvies131568.384910-01-201815-03-2018
409WHATSAPP-PERETARRES91868.113615-12-201715-12-2017
443Auditori. Esplai de Buenos Aires.BALL en LINIA343070.4743022-11-201730-09-2018
389INCORPORA INTERNET AL TEU DIA A DIA101169.84621-11-201715-12-2017
388RETOC FOTOGRĀFIC I PRESENTACIONS DIGITALS1414707713-11-201714-12-2017
454Auditori Esplai Buenos AiresBALL en LINIA 443069.6653913-11-201730-09-2018
387CREA I DISSENYA DOCUMENTS DE TEXT131470.086717-10-201717-11-2017
361Auditori Esplai de Buenos AiresTxi-kung142071.4311304-10-201731-07-2019
362Planta 1Ē. Esplai de Buenos AiresManualitats262574.2702602-10-201731-07-2019
401Sala de conferčncies. Esplai de Buenos AiresCurs Dibuix i Pintura31872.330302-10-201701-08-2019
386INICIA'T A LA INFORMĀTICA131469.155802-10-201709-11-2017
204Auditori. Esplai Buenos AiresIoga243072.2512302-10-201701-08-2019
423Unitat Gent Gran ActivaVOLUNTARIAT GENT GRAN24069.50201-10-201731-12-1969
398Tertúlia informātica6073.54215-09-201730-06-2018
531Juan Ramķn Jimenez-Mercč Rodoreda-José EchegaraiLectura sense Edat. 618772415-09-201730-06-2018
372Sala Esplai La VilaLa Vila. MUSICOTERĀPIA3081.330305-09-201731-07-2018
360Esplai de Buenos AiresMusicoterāpia151577.8731205-09-201701-08-2019
147La Vila. IOGA152578.4701501-09-201730-09-2019
189Retoc fotogrāfic10631014-03-201720-04-2017
2001Ē planta Esplai Buenos AiresBalls de salķ212170.2461516-02-201701-08-2019
201Sala de jocs de taula. Esplai de Buenos Aires.Jocs de Taula (Matins)158075.8715001-02-201731-12-1969
194CORAL HARMONIA 113575.823805-01-201731-12-1969
345Sala Jocs de Taula. Esplai de Buenos AiresJocs taula (Tardes)58085.64101-09-201601-07-2018
60Petanca30812101-09-201631-12-1969




Taula 2. 2019. Activitats sense inscripciķ prčvia en Gent Gran

CODI LLOC EXECUCIĶ NOM ACTIVITAT DATA INICI DataFinal Durada x sessiķ en h.
610 Planta 1. Buenos Aires. HAIMA 2018-2019. Serveis Socials. 18-09-2018 29-05-2019 3
606 IOGA 01-09-2018 01-08-2019 1
613 Sala de Jocs de Taula. Buenos Aires Jocs de Taula. Tardes 02-07-2018 31-07-2019 3.5
390 Puntaires de Martorell PUNTAIRES 02-10-2017 01-07-2019 3.5
307 SALA DE CALDERA 26-06-2017 25-06-2019 0
199 Reunio GENT GRAN 17-02-2017 17-02-2019 0


---
Unitat per a la gent gran activa - PMSAPM
Av. Fèlix Duran i Cañameras núm. 5, planta 1a.
08760 Martorell
Telèfon: 937742077